ARAMA
ARA
Başkan'dan Başkan'dan
Türkiye çapında ilçe belediyeleri arasında birinci seçildik. Bu güzel sonuç bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin somut bir kanıtı olduğu kadar bundan sonraki çalışmalarımız için de bir motivasyon kaynağı olacaktır...

Değerli Hemşehrilerim;

Yeni bir sayıyla karşınızdayız. Acısıyla, tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Ümraniye Belediyesi olarak 2016’yı birçok hizmete imza atarak noktaladık. Onlarca kalıcı eseri siz kıymetli Ümraniyelilerin hizmetine sunduk. Düzenlediğimiz sempozyum ve panellerle önemli meseleleri ele aldık. Yüzlerce kültürel ve sanatsal etkinliği beğeninize sunduk. 13 yıldır hiç durmadan devam eden hizmet serüvenimiz, 2016’da da ilk günkü aşkla devam etti. Rabbim yeni yılda da bizlere nice hizmetler yapmayı nasip etsin.

Geride kalan yılda ülkemiz maalesef acı izler bırakan bazı hadiseler yaşadı. 15 Temmuz’da vuku bulan ihanet, bizleri derinden sarstı. Bir grup vatan haini soysuz, 14 yıldır devam eden ve dünyaya örnek teşkil eden istikrar ve kalkınmamızı hançerlemeye yeltendi. Milletin iradesini yok sayan alçaklar, şehirlerimize ve Gazi Meclisimize bombalar yağdırdı. Vatanına, Cumhurbaşkanına, iradesine ve istikbaline sahip çıkmaya çalışan kahraman milletimize silahlar doğrultuldu. Adeta millî mücadele ruhu kuşanan aziz milletimiz, bu kahpe girişimi saatler içinde bastırdı. Millet, hür iradesiyle seçip görev başına getirdiği Cumhurbaşkanının, Başbakanının ve vekillerinin dimdik arkasında durdu. Yüce Türk milletinin bu asil ve takdire şayan duruşu dünyada büyük yankı uyandırdı. Emellerine 15 Temmuz’da ulaşamayan mihraklar, sonrasında da boş durmadı; ülkemizi yıpratıp, kaos ortamı oluşturmak istediler. İstikbalimize göz diken bu güçler, taşeronları aracılığıyla terör eylemleri gerçekleştirdi. Bu alçak terör eylemlerinde birçok askerimiz, polisimiz ve vatandaşımız şehitlik mertebesine ulaştı. Türkiye’nin ayağına çelme takmaya çalışan emperyalistler, bu alçak terör eylemleriyle bizi yıldıracaklarını sandılar; ama yanıldılar. 14 yıllık AK Parti iktidarı yalnızca kalkınmanın sembolü değildir. AK Parti, bir milletin uyanışının da sembolüdür ayrıca. Artık her şey gün gibi ortadadır. Milletimiz ülkemiz üzerinde oynanan oyunları açık ve net şekilde görmektedir. 15 Temmuz’da olduğu gibi, vatanı için canını seve seve vermeye hazır bir milletiz biz. Ülkemiz üzerinde hesapları olanlar bilmelidir ki, hiçbir girişim bu aziz milletin kutlu yürüyüşünü durduramayacaktır. Aramıza nifak tohumları ekmek isteyenler, bin yıldır devam eden kardeşliğimizin altında ezilecektir. Bizler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 2023 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Güçlü Türkiye’nin ilerleyişini kimse durduramayacak! Allah’ın izniyle, bunu başarabileceğimize inanıyorum.

16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandumla ülkemiz yeni bir anayasaya kavuşacak. Kalıcı bir siyasi istikrar sağlayacak olan yeni anayasa; birlik ve uzlaşmanın hâkim olacağı, güvenli ve güçlü Türkiye’yi inşa edecek. Ülkemizin ilerleyişinin önünde büyük bir engel olan mevcut anayasayı milletimizin iradesiyle; daha özgürlükçü, ihtiyaçlarımıza cevap verebilen, ülkemizi hedeflerine taşıyabilecek sivil bir anayasayla değiştireceğiz. Yeni anayasanın AK Parti’nin icraatlarını kurumsallaştırarak, daha güçlü bir Türkiye tesis edeceğine inanıyorum. Yüce milletimiz 16 Nisan’da sandık başına giderek, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’yle  “Güçlü Türkiye” olma yolunda ülkemizin yolunu açacak. Referandum sonucunun şimdiden ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

Bu vesileyle; yeni yılın ülkemize, İslam âlemine ve dünyaya sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirmesini diliyorum. Ülkesi için gözünü kırpmadan canını feda eden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar niyaz ediyorum. Rabbim ülkemizin dirliğini ve düzenini bozmasın.

Daha güzel haberlerle bir araya gelebilmek ümidiyle. Saygı ve sevgilerimle.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari