ARAMA
ARA
Çanakkale Destanı 3D Olarak Öğrencilerle Buluştu Çanakkale Destanı 3D Olarak Öğrencilerle Buluştu
Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan, Türkiye’deki ilk Çanakkale Savaşı konulu çizgi film olan ‘Çanakkale Geçilmez’ adlı animasyon filmi, 3D olarak öğrencilerle buluştu...

Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan, Türkiye’deki ilk Çanakkale Savaşı konulu çizgi film olan ‘Çanakkale Geçilmez’ adlı animasyon filmi, 3D olarak öğrencilerle buluştu.

Ümraniye Belediyesi’nin, Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılında 3D olarak projelendirdiği “Çanakkale Geçilmez” adlı animasyon film öğrenciler tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor. Belediyenin yapımcısı olduğu Çanakkale Savaşı’nın anısına yapılmış olan animasyon film 3 boyutlu hale getirilerek ilkokul ve ortaokullarda gösterilmeye bu yıl da devam etti. Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Öztürk, Zübeyde Hanım Ortaokulu’nda düzenlenen gösterime katılarak öğrencilere, Çanakkale Zaferi’nin öneminden bahsetti. Başkan Yardımcısı Türkan Öztürk, "Çanakkale ruhu bir başkadır. Bu zaferi anlamak için çok okumalıyız. Bugün burada Çanakkale Zaferi’ni 3D olarak izleyeceğiz" dedi.  

Bir milletin varoluş mücadelesinin çarpıcı örneklerinden biri olan Çanakkale Savaşlarının sinema aracılığıyla gelecek kuşaklara aktarılan 3D animasyon filmi, 27 farklı okulda ve kültür merkezlerinde toplam 48 seans gösterimle yaklaşık 4000 öğrenciye ulaştı. Ümraniye Belediyesi’nin 2005 yılında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü uhdesinde yaptırdığı film bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası televizyon kanalında da ilgiyle izlendi.

Tarih : 26 Nisan 2016
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari