ARAMA
ARA
Eğitimci-Yazar Ayla Ağabegüm Kültür Sanat Okulda Başlar Programının Konuğu Oldu  Eğitimci-Yazar Ayla Ağabegüm Kültür Sanat Okulda Başlar Programının Konuğu Oldu
Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla İstanbul Ticaret Odası Ortaokulu öğrencilerini Eğitimci-Yazar Ayla Ağabegüm ile bir araya getirdi.

Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla İstanbul Ticaret Odası Ortaokulu öğrencilerini Eğitimci-Yazar Ayla Ağabegüm ile bir araya getirdi.

Alanında önemli isimlerin öğrencilerle bir araya getirilmesinin amaçlandığı Kültür-Sanat Okulda Başlar programları tüm hızıyla devam ediyor. Ümraniye Belediyesinin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de destekçisi olduğu programlarda öğrenciler önemli yazarlar ve alanında uzman olan isimlerle bir araya geliyor. Programlar kültürel ve sanatsal çalışmalar noktasında farkındalık oluşturarak, öğrencilerin önemli isimlerle bir araya gelmesine imkân sağlıyor.

Bu bağlamda öğrencilerle İstanbul Ticaret Odası Ortaokulu’nda buluşan Eğitimci-Yazar Ayla Ağabegüm, öğrencilere “Neyi, nasıl okumalıyız?” başlığı altında, kitap okumanın faydalarından bahsederek, öğrencilerin bakış açısını geliştirecek ve onlara yön verecek, kitap ve yazar tavsiyelerinde bulundu. Ağabegüm, dil ve edebiyatın toplumsal, kişisel gelişim açısından önemi ve gerekliliğinin farklı boyutlarını ele alarak semineri noktaladı.

Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat Okulda Başlar programlarını, her ay farklı okullarda farklı konularla düzenlemeye devam edecek. 

 

Tarih : 15 Kasım 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari