ARAMA
ARA
Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı, Ümraniyeli Öğrencilerle Bir Araya Geldi Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı, Ümraniyeli Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla İnanç Türkeş Ortaokulu öğrencilerini Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı ile bir araya getirdi.

Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla İnanç Türkeş Ortaokulu öğrencilerini Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı ile bir araya getirdi.

Ümraniye Belediyesi, ilçedeki vatandaşları zengin içerikli kültür ve eğitim etkinlikleriyle buluşturmaya devam ediyor. Ümraniye’deki öğrencilere kendi okullarında seminer dinleme fırsatı sunan Kültür Sanat Okulda Başlar programları, alanında uzman birçok hoca ve akademisyenin katılımıyla sürüyor. Bugün de İnanç Türkeş Ortaokulu öğrencileri Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı ile bir araya geldi.

Dursun Ali Taşçı, “Mevlana” başlığı altında, Mevlana’nın hayatı, eserleri ve edebi kişiliği hakkında bilgiler verdi. Taşçı, “Mevlânâ'nın âleme ve varlıklara dikkatli bir bakışı vardır. Bu yüzden hemen her şey onun şiirlerine konu olmuştur. Eserlerinde daha çok tasavvufla ilgili konular üzerinde durur. Tasavvufun temel noktası olan "vahdet-i vücûd" (varlığın birliği) ve İlahî aşk konularını geniş olarak ele alır. Kendine özgü buluş ve anlatımı ile dikkat çeken Mevlânâ, şiirlerini özünden ve hissederek söyler. O, dönemin edebî geleneğinden farklı olarak konuları serbest bir şekilde işlemiştir”  diyerek Mevlana’nın edebi kişiliğinin güzelliğinden bahsederek söyleşiyi sonlandırdı.

Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat Okulda Başlar programlarıyla, hocaları öğrencilerle buluşturmaya devam edecek.

Tarih : 13 Kasım 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari