ARAMA
ARA
Esenşehir’in Hanımları Halk Eğitim Merkezi’nin Verdiği Eğitimi Tamamladı Esenşehir’in Hanımları Halk Eğitim Merkezi’nin Verdiği Eğitimi Tamamladı
Esenşehir Mahallesi’nde ikamet eden 50’nin üzerinde hanım, Ümraniye Halk Eğitim Merkezi’nin Esenşehir Muhtarlığı’nda vermiş olduğu eğitimi tamamladı...

Esenşehir Mahallesi’nde ikamet eden 50’nin üzerinde hanım, Ümraniye Halk Eğitim Merkezi’nin Esenşehir Muhtarlığı’nda vermiş olduğu eğitimi tamamladı.

Esenşehirli hanımlar, Halk Eğitim Merkezi’nin vermiş olduğu dikiş, nakış ve iğne oyası branşlarındaki eğitimlerini tamamladı. Eğitimi tamamlayan kursiyerlere belgelerini vermek için Esenşehir İlkokulu’nda bir program düzenlendi. Esenşehir Muhtarlığı’nda yıl boyunca eğitim gören hanımların ürettikleri eserler okuldaki 3 faklı sınıftaki sergide bir araya geldi.

Programa Ümraniye Belediyesi Meclisi Başkan 1. Vekili Hüseyin Erdoğdu’nun yanı sıra; Ümraniye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Aşçı, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, Ümraniye Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan Sağlam, Esenşehir Muhtarı İsa Zeybek, meclis üyeleri, muhtarlar, AK Parti Ümraniye Esenşehir Mahalle Başkanı Tuncay Arık, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından ilk konuşmayı Esenşehir Mahalle Muhtarı İsa Zeybek yaptı. Zeybek: “5 yıldır muhtarlık olarak Halk Eğitim Merkezimizle kurslar düzenliyoruz. Mahallemizde 50’nin üzerinde hanım kardeşimiz bu kurslara katılıyor. Kurs hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Aşçı da bir konuşma gerçekleştirdi. Aşçı: “Ümraniye’de bu sene 22.800 civarında kursiyere kurs açtık. Bunların yaklaşık 12 bini belge aldı. Bazı kurslarımız hala devam ediyor. Benim siz kursiyerlerden tek bir beklentim var. Düzenlediğimiz bu kursları çevrenize anlatın. Bu sene siz katıldınız, seneye de komşunuz katılsın” dedi.

Ümraniye Belediyesi Meclisi Başkan 1. Vekili Hüseyin Erdoğdu da programda bir konuşma yaptı. Erdoğdu: “Hanımlarımıza beceri kazandıran, var olan becerilerini geliştiren, Halk Eğitim Merkezimizin müdüründen öğretmenlerine kadar hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kurslara katılmak medeni cesaret işi. Sizler kendinizi geliştirmek için işlerinizin dışında bu kurslara geliyorsunuz” dedi.

Hanımeli Çarşısı hakkında da kısa bir bilgi aktaran Erdoğdu, “Bu çalışmalarınızın devamını temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından Esenşehir İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri bir halkoyunu gösterisi sergiledi. Daha sonra protokol, kursiyerlere katılım belgelerini takdim etti. Belge dağıtımının ardından kursiyerlerin 3 faklı sınıfta eserlerinin sergilendiği sergilerin açılış kurdeleleri kesildi. Protokol üyeleri ve katılımcılar sergileri birlikte gezdi.

Tarih : 20 Mayıs 2016
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari