ARAMA
ARA
Gazeteci- Yazar Ali Murat Güven Ümraniyeli Öğrencilerle Buluştu Gazeteci- Yazar Ali Murat Güven Ümraniyeli Öğrencilerle Buluştu
Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Erkut Soyak Anadolu Lisesi’nde öğrenciler Gazeteci- Yazar Ali Murat Güven ile buluştu.

Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Erkut Soyak Anadolu Lisesi’nde öğrenciler Gazeteci- Yazar Ali Murat Güven ile buluştu.

Her hafta alanında uzman ve önemli isimlerin ağırlandığı ve öğrencilere kendi okullarında seminer dinleme fırsatı sunan Kültür Sanat Okulda Başlar programı bu hafta Gazeteci- Yazar Ali Murat Güven’i ağırladı.

Erkut Soyak Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Güven, “Medeniyet Kurma Aracı” başlığı altında; “Sinema ve televizyon insanın hayatında önemli bir yere sahip. Davranış, tutum ve alışkanlarımızın arka planında bu ikisi yer alıyor. Çünkü beyazperde ve beyazcam önünde saatler geçiriyoruz. Bu da bizim nasıl giyinmemiz gerektiğine, yeme-içme beğenilerimize, güzellik ve çirkinlik konusundaki değer yargılarımıza hatta konuşma dilimize kadar etki ediyor. Sinema ve televizyon modern çağın her evde mutlaka bulundurduğu iki gizli dadıya dönüştü. 2000’li yıllardan sonra da internet hayatımıza girerek, bu tehlikeyi daha da arttırdı. Bu sebeple ailelerinizin sizlerle kaliteli zaman geçirmesi ve sizlere değerli olduğunuzu hissettirmeleri gerekiyor. Tabi ki bunun için sizler de adım atmalı, televizyon karşısında saatlerce vakit geçirmemelisiniz” diyerek öğrencilerin sorularını yanıtladı. 

 

Tarih : 16 Nisan 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari