ARAMA
ARA
Geleneksel Türk Okçuluğu Ümraniye’de Yeniden Can Buluyor Geleneksel Türk Okçuluğu Ümraniye’de Yeniden Can Buluyor
Unutulmaya yüz tutmuş manevi değerlerimizi ayağa kaldıran Ümraniye Belediyesi, Geleneksel Türk Okçuluğunu Ümraniye’de yeniden canlandırıyor. Ümraniyeli ilk Okçu adayları ise “Ya Hakk” diyerek ilk okları attılar...

Unutulmaya yüz tutmuş manevi değerlerimizi ayağa kaldıran Ümraniye Belediyesi, Geleneksel Türk Okçuluğunu Ümraniye’de yeniden canlandırıyor. Ümraniyeli ilk Okçu adayları ise “Ya Hakk” diyerek ilk okları attılar.

Ümraniye Belediyesi, geleneksel Türk Okçuluğunu yaşatmak ve tanıtmak amacıyla açtığı branşta faaliyetlerine başladı. Ümraniye İmam Hatip Lisesi kapalı spor salonunda lansmanı gerçekleştirilen programda Okçuluk eğitmenleri tarafından okçuluğun tarihi ve misyonu hakkında bilgiler alan Okçu adayları, daha sonra Okçuluk alanında pratik eğitimler yaptı. Atış sırasında hayli heyecanlı görünen okçu adayları “Ya Hakk” diyerek ilk oklarını attılar.

Ümraniye Belediyesi, yeni bir eğitim programına daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Belediyenin düzenleneceği Geleneksel Okçuluk Eğitimleri ile gençlerin ufkunun açılması, bir yandan eğlenirken diğer yandan da tarih bilincinin güçlendirilmesi hedefleniyor. Geleneksel Okçuluk Eğitimleri için kayıtlar ise devam ediyor. Okçuluk eğitimleri 12-18 yaş grubu erkek-kız ve 18 yaş üstü yetişkin kişiler için haftanın 3 günü Halide Edip Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda, Liseli erkekler için ise haftanın 1 günü Ümraniye İmam Hatip Lisesi kapalı spor salonunda verilecektir.

Kayıt ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için; 216 443 56 00 dahili (1751) numaralı telefondan alınabilir ve Ümraniye Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğüne başvuru yapılabilir.

Tarih : 15 Temmuz 2016
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari