ARAMA
ARA
Kültür Sanat Okulda Başlar Programının Bu Haftaki Konuğu Eğitimci-Yazar Ayla Ağabegüm Oldu Kültür Sanat Okulda Başlar Programının Bu Haftaki Konuğu Eğitimci-Yazar Ayla Ağabegüm Oldu
Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Emrullah Turanlı Ortaokulu’nda öğrenciler, Eğitimci-Yazar Ayla Ağabegüm ile buluştu.

Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Emrullah Turanlı Ortaokulu’nda öğrenciler, Eğitimci-Yazar Ayla Ağabegüm ile buluştu. 

Alanında önemli isimlerin öğrencilerle bir araya getirilmesinin amaçlandığı Kültür-Sanat Okulda Başlar programları devam ediyor. Ümraniye Belediyesinin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de destekçisi olduğu programlarda öğrenciler önemli yazarlar ve alanında uzman olan isimlerle bir araya geliyor. Programlar kültürel ve sanatsal çalışmalar noktasında farkındalık oluşturarak, öğrencilerin önemli isimlerle bir araya gelmesine imkân sağlıyor.

Bu bağlamda öğrencilerle Emrullah Turanlı Ortaokulu’nda bir araya gelen Eğitimci-Yazar Ayla Ağabegüm, öğrencilere “Neyi, nasıl okumalıyız?” başlığı altında, kitap okumanın faydalarından bahsederek, öğrencilerin bakış açısını geliştirecek ve onlara yön verecek, kitap ve yazar tavsiyelerinde bulundu. Ağabegüm, dil ve edebiyatın toplumsal, kişisel gelişim açısından önemi ve gerekliliğinin farklı boyutlarını ele alarak semineri noktaladı.

Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat Okulda Başlar programlarını, her ay farklı okullarda, farklı konularla düzenlemeye devam edecek. 

Tarih : 28 Aralık 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari