ARAMA
ARA
Tarihçi-Yazar Dr. Ahmet Anapalı Öğrencilere Sarıkamış’ı Anlattı  Tarihçi-Yazar Dr. Ahmet Anapalı Öğrencilere Sarıkamış’ı Anlattı
Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla, Mebruke Salih Koçak Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelen Tarihçi-Yazar Dr. Ahmet Anapalı “Sarıkamış”ı anlattı.

Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla, Mebruke Salih Koçak Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelen Tarihçi-Yazar Dr. Ahmet Anapalı “Sarıkamış”ı anlattı.

Ümraniye Belediyesi Kültür-Sanat Okulda Başlar programları tüm hızıyla devam ediyor. Öğrenciler, bu programlar sayesinde önemli yazarlar ve alanında uzman olan isimlerle bir araya gelme fırsatı buluyor.

Bu bağlamda öğrencilerle Mebruke Salih Koçak Ortaokulu’nda bir araya gelen Ahmet Anapalı, 22 Aralık 1914 yılında başlayan ve toplamda 18 gün sürerek, 60 bin kahraman Osmanlı askerinin donarak ve hastalanarak hayatını kaybettiği “Sarıkamış”ı anlattı. Öğrencilerin dikkatle dinlediği program, Anapalı’nın soruları yanıtlamasının ardından sona erdi.

 

Tarih : 08 Ocak 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari