ARAMA
ARA
Tarihçi-Yazar Dr. Ahmet Anapalı Ortaokul Öğrencileriyle Ümraniye’de Buluştu Tarihçi-Yazar Dr. Ahmet Anapalı Ortaokul Öğrencileriyle Ümraniye’de Buluştu
Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla, Yunus Emre Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelen Tarihçi-Yazar Dr. Ahmet Anapalı “Kut’ül Amare” yi anlattı.

Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla, Yunus Emre Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelen Tarihçi-Yazar Dr. Ahmet Anapalı “Kut’ül Amare” yi anlattı.

Ümraniye Belediyesi Kültür-Sanat Okulda Başlar programları tüm hızıyla devam ediyor. Öğrenciler, bu programlar sayesinde önemli yazarlar ve alanında uzman olan isimlerle bir araya gelme fırsatı buluyor.

Bu bağlamda öğrencilerle Yunus Emre Ortaokulu’nda bir araya gelen Ahmet Anapalı, “Kut’ül Amare” yi anlattı. Anapalı, “İngilizlerin büyük bir başarıyla mağlup edildiği Kut’ül Amare Zaferi, Osmanlı Ordusunun Irak'ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandığı büyük bir zafer olarak tarihe geçti” diyerek programı sonlandırdı.

 

Tarih : 14 Mart 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari