ARAMA
ARA
Ümraniye Belediyesi Gençleri Üniversiteli Yapıyor Ümraniye Belediyesi Gençleri Üniversiteli Yapıyor
Bilgi Evi ve Kültür Merkezleri ile ilçenin dört bir yanındaki çocuklara ve gençlere ulaşan Ümraniye Belediyesi, bu merkezlerde verdiği üniversiteye hazırlık ve takviye kursları sayesinde gençlerin daha başarılı olmasını sağlıyor. Geçmiş yıllarda birçok genci üniversiteli yapan Ümraniye Belediyesi; bu yıl da 120 öğrenciyi üniversiteli yaptı.

Bilgi Evi ve Kültür Merkezleri ile ilçenin dört bir yanındaki çocuklara ve gençlere ulaşan Ümraniye Belediyesi, bu merkezlerde verdiği üniversiteye hazırlık ve takviye kursları sayesinde gençlerin daha başarılı olmasını sağlıyor. Geçmiş yıllarda birçok genci üniversiteli yapan Ümraniye Belediyesi; bu yıl da 120 öğrenciyi üniversiteli yaptı.

Ümraniye Belediyesi, üniversiteye hazırlanan gençlere hazırlık kursları verdi. Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kurslarda alanında uzman 10 öğretmen görev aldı. Toplam 210 öğrencinin katıldığı kurslar Eylül’de başlayıp sınav tarihine kadar devam etti. Üniversiteye hazırlık kursları sonrasında gerçekleşen sınavda başarı elde ederek tercih yapmaya hak kazanan öğrencilere rehberlik hizmeti de sunuldu.  Kurslara katılan 210 öğrenciden 120'si girdikleri üniversite sınavı neticesinde üniversitelerin çeşitli programlarına girmeye hak kazandı. Ümraniye Belediyesi, her alanda olduğu gibi eğitim alanındaki hizmetlerine de devam edecek.

Ümraniye Belediyesinin Kurslarına Katılan Öğrencilerin 2018 YKS Yerleştirme Sonuçları aşağıdaki gibidir;
Sümeyra BAŞKAN- Gaziosmanpaşa Üniversitesi/ Tıp Fakültesi
Zeynep ÜLKER- Sakarya Üniversitesi/ Hukuk
Şeyda ÇOŞKUN- İstanbul Üniversitesi (Cerrahpaşa)/ Hemşirelik
Emrah YOL- İstanbul Aydın Üniversitesi/ PDR
Melike SARIÇAM- Sakarya Üniversitesi/ PDR
Ayşe Coşkun - İstanbul Medipol Üniversitesi / Okul Öncesi Öğretmenliği 
Şule ÖZKAN- Sakarya Üniversitesi/ Alman Dili ve Edebiyatı
Duygu KOLCU- Bursa Teknik Üniversitesi/ Psikoloji
Dilara ÖZAY- Medeniyet Üniversitesi / Türk Dili ve Edebiyatı
Hatice Şevval İŞÇİ- Erciyes Üniversitesi/ Endüstri Mühendisliği
Haticenur KÜÇÜK- Karadeniz Teknik Üniversitesi/ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
Melike ÖZKURTOĞLU- Kastamonu Üniversitesi / Harita Mühendisliği
Hikmet DENİZ- Haliç Üniversitesi/ Elektrik/ Elektronik Mühendisliği
Ömer ULUOCAK- Doğuş Üniversitesi/ Makine Mühendisliği
Talha AKALIN- Necmettin Erbakan Üniversitesi/ Harita Mühendisliği
Oğuzhan ÇAĞTAŞ- Yalova Üniversitesi/ Enerji Sistemleri Mühendisliği
Resul ADKOVAYÇİN- Mersin Üniversitesi / İngiliz Dil Bilimi
Ebru DAĞDEVİREN- Gedik Üniversitesi/ Beden Eğitimi Öğretmenliği
Muhammet  Şamil KASIMAY-Sakarya Üniversitesi/ İlahiyat
Zeynep SİNOPLU- Medeniyet Üniversitesi / Gastronomi
Zeynep KARTAL-Gaziantep Üniversitesi/ Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
Ebru ÇANDIR- Karadeniz Teknik Üniversitesi / Tarih
Doğukan BULUT- Medeniyet Üniversitesi / İktasat
Yusuf İshak AKMAN- Burdur Üniversitesi/ İlahiyat 
Muhammed Hakan PAŞABEYOĞLU- Celal Bayar Üniversitesi/ Siyaset Bilimi Ve Uluslar arası İlişkiler(İngilizce)
Gözde KURT- Haliç Üniversitesi / Türk Dili ve Edebiyatı
Hilmi YILDIRIM- Uludağ Üniversitesi /Türk Dili ve Edebiyatı
Beyza GÜMÜŞKAYA- Giresun Üniversitesi / Türk Dili ve Edebiyatı
Senanur ŞENSOY- Kırklareli Üniversitesi / Türk Dili ve Edebiyatı
Nurşen AĞRIDAĞI- Bilecik Şeyh Edebalı Üniversitesi/ Türk Dili ve Edebiyatı
Cihat DEMİR- Bilecik Şeyh Edebalı Üniversitesi/ Siyaset Bilimi  ve Kamu Yönetimi
Elif ÇAĞLAR- Tokat Gaziosmapaşa Üniversitesi /Kamu Yönetimi
Onur ARSLAN- Nevşehir Üniversitesi/ Kamu Yönetimi 
Aleyna EKİZ- Gebze Teknik Üniversitesi/ İşletme
Eda BENER- Esenyurt Üniversitesi / Sosyal Hizmetler
Tutku ENÇ- Sütçü İmam Üniversitesi / Sosyal Hizmetler
Eda YUVARLAN- Üsküdar Üniversitesi / Çocuk Gelişimi
Ramazan TEMEL- Gelişim Üniversitesi / Radyo, Televizyon ve Sinema
Caner YEŞİL- Tekirdağ Namk Kemal Üniversitesi / İşletme
Yaren YİĞİT- Balıkesir Üniversitesi / Uluslararası  Ticaret
Büşra ANKAY- Giresun Üniversitesi/ Ebelik
Merve YILMAZ- Medipol Üniversitesi/ Ebelik
Merve SEKİ- İstanbul Bilim Üniversitesi / Ebelik
Ahmet ÖZKAN- Doğuş Üniversitesi / Dış Ticaret
Samet HAMARAT- Çorum Hitit Üniversitesi /Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik
Onur GİDEROĞLU- Sakarya Üniversitesi / Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Reyhan GÜVEN- Marmara Üniversitesi/ Basım ve Yayın Teknolojileri
Mücahit KARATAŞ- Medipol  Ünivetrsitesi /Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
Mehmet ÖZÇELİK- Medipol  Ünivetrsitesi / Yönetim Bilişim Sistemleri
Evin KÜMEK- Muğla Üniversitesi / Radyo Televizyon Teknolojileri
Eren GÜZ- Kocaeli Üniversitesi / Muhasebe
Beyza ALVER- 19 Mayıs Üniversitesi / Basım ve Yayın Teknolojileri
Emrah CENGİZ- Medipol Üniversitesi / İnşaat Teknolojileri
Fatih ZAMBAK- Karabük Üniversitesi / İtfaiyecilik
Bahar BAYINDIR- Bilecik Ünivetsitesi/ Yönetim Bilişim Sistemleri
Rümeysa BEDİR- Üsküdar Üniiversitesi / Patoloji
Sündüs MERAL- Esenyurt Üniversitesi / Reklamcılık
Samet YEŞİL- Üsküdar Üniversitesi / Anestezi
Hanife KESKİN-Üsküdar Üniversitesi / Labaratuvar Teknikleri
Çiğdem BOZ- İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi / Sağlık Yönetimi
Yaren GÜNEY- Medipol Üniversitesi / Diyaliz
İrem NAS- Üsküdar Üniversitesi / İlk ve Acil Yardım
Esra ÜNAL- Sağlık Bilimleri Üniversitesi / Çocuk Gelişimi
İlayda ÖNEY- Sağlık Bilimleri Üniversitesi / Optisyenlik
Mine Çakır KOÇ- Kocaeli Üniversitesi / Radyo Televizyon Sinema
Nisanur EMİNOĞLU- Medipol Üniversitesi / Halkla İlişikiler ve Reklamcılık(İngilizce)
Nagihan KOÇVER- Marmara Üniversitesi/ Tıbbi Labaratuvar Teknikleri
Ahmet Yunus ÜREK- Pamukkale Üniversitesi / İktisat(İngilizce)
Elif Nisa ÜNAL- Üsküdar Üniversitesi / Sosyal Hizmetler
Ayşegül ERSOY- Bursa Teknik Üniversitesi/ Peyzaj Mimarlığı
Melisa SAKICI- Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi/ Peyzaj Mimarlığı
Ümmü Gülsüm Kapıcı- Karadeniz Teknik Üniversitesi/ İktisat
Fatma Sultan AYKUTALP- Doğuş Üniversitesi / Hukuk
Songül ULAK- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi/ Kimya
Başak YEŞİLYURT- Kocaeli Üniversitesi/ Fizik
Cihat TAŞKIN- İstanbul Üniversitesi (Cerrahpaşa)/ Gerontoloji
Muhammed Fatih AKDAŞ- İstanbul Üniversitesi (Cerrahpaşa)/ Elektronik Haberleşme
Ebru SALMAN- İstanbul Üniversitesi (Cerrahpaşa)/ Diş Protez Teknisyenliği
Yusuf PEKER- Marmara Üniversitesi / Elektronik
Aslıhan YELDAN- Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi/ Elektronik Haberleşme
Hasan ÇETİN- Selçuk Üniversitesi/ Mekatronik
Nurdan KARSLI- Kocaeli Üniversitesi/ Elektrik Teknolojisi
Yasemin KARATAŞ- Konya Selçuk Üniversitesi/ Elektronik Haberleşme
Hatice UÇAR- Marmara Üniversitesi/ Bankacılık ve Sigortacılık
Adem Ahmet KARAHAN- Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi/ Tıbbi Laboratuar Teknikleri
Emel TÜYSÜZ- Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi/ Bilgisayar Programcılığı
Hamza UZUN- Gaziosmanpaşa Üniversitesi/ Bilgisayar Programcılığı
Bekir CEYLAN- Dokuz Eylül Üniversitesi/ Bilgisayar Programcılığı
Oğuz Can BİLGİN- Kocaeli Üniversitesi / Makine
Büşra DEMİR- Aksaray Üniversitesi/ Mimari Restorasyon
Yahya Berk KAYA- Sağlık Bilimleri Üniversitesi/ Biyomedikal Cihaz Teknolojisi
Mahmut ŞEKER- Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi/ Bilgisayar Programcılığı
Osman BAYRAM- Cumhuriyet Üniversitesi/ Fizyoterapi
Fadime YILDIRIM- Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi/ Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Elif AKSU- Erciyes Üniversitesi/ Odyometri
Hamide DİKMEN- Gümüşhane Üniversitesi/ İlk ve Acil Yardım
Görkem KESKİN-Kocaeli Üniversitesi/Elektronik
Melisa KURT- İstanbul Aydın Üniversitesi/ Yapı Denetim
İlknur BALCI- İstanbul Aydın Üniversitesi/ Yapı Denetim
Samet SARIGÜL- Üsküdar Üniversitesi/ Odyometri
Aleyna TURAN- Medipol Üniversitesi/ Ameliyathane Hizmetleri
Ali KIRIMLI- Medipol Üniversitesi/ Mimari Restorasyon
İlknur ARKA- Işık Üniversitesi/ Mimari Restorasyon
Merve Buse YÜKSEL- Medipol/ Fizyoterapi
Veysel BAKİ- İstanbul Bilgi Üniversitesi/ İnşaat Teknolojisi
Elanur KILIÇ- Medipol Üniversitesi / Diyaliz
Çiğdem SAZAK- Üsküdar Üniversitesi/ Eczane Hizmetleri
Merve Şule TEKEL- Biruni Üniversitesi/ Acil Yardım ve Afet Yönetimi
Yeliz Ceylan- Medipol Üniversitesi/ Ameliyathane Hizmetleri
Aslı Çetinkaya- Beykoz Üniversitesi/ Mimari Restorasyon
Özlem DUYGUN- İstanbul Bilgi Üniversitesi/ İlk ve Acil Yardım
Ertuğrul ÇINAR- Anadolu Üniversitesi/ Laborant ve Veteriner Sağlık
Özlem AYKUTALP- Doğuş Üniversitesi/ İnşaat Teknolojisi
Ayşe Melek DOĞAN- Altınbaş Üniversitesi/ Yönetim Bilişim Sistemleri
Merve Nur BAYRAKTAR- Beykent Üniversitesi/ Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
İsmail YILDIZ-Namık Kemal Üniversitesi/İnşaat Yapı Denetim
Mert KAYA- Medipol Üniversitesi / Optisyenlik
Hüsna KUZUCU- Şehir Üniversitesi/ İngiliz Dili ve Edebiyatı
Havva İNCİ- Medipol Üniversitesi / Anestezi

Merve Dündar- Çanakkale 18 Mart Üniversitesi / Mimari Resorasyon ve Dekoratif Sanatlar

Tarih : 03 Eylül 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari